Kadra

Nasi wykwalifikowani nauczyciele to ludzie, dla których nauczanie jest pasją. Wspierają dzieci w zdobywaniu wiedzy, korzystając z różnorodnych metod i pomocy. Ale najważniejszy dla nich jest sam uczeń i jego relacja z otoczeniem. Dlatego kładą nacisk na empatyczną komunikację – oprócz podstawy programowej, uczą też mówienia o emocjach i przestrzegania granic innych.

 

Nauczyciele

Sprawdź, kto jest w naszej ekipie.  

nowaszkolaelkFA

Anna Józwik

główna inicjatorka założenia szkoły

Główna inicjatorka założenia szkoły i pasjonatka edukacji alternatywnej. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz studiów menedżerskich na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo od lat zajmuje się marketingiem. Mama trójki dzieci.

nowaszkolaelkFB

Marta Topolska

nauczycielka wczesnoszkolna, germanistka oraz współzałożycielka szkoły

Współzałożycielka szkoły i pedagog z wieloletnim doświadczeniem. Absolwentka pedagogiki oraz filologii germańskiej. W Nowej Szkole Ełk jest mentorką klas 1-3 i uczy języka niemieckiego na wszystkich etapach edukacyjnych. Pracuje też w Szkole w Chmurze. Mama trójki dzieci.

nowaszkolaelkFC

Weronika Dudek

trenerka uważności oraz współzałożycielka szkoły

Współzałożycielka Nowej Szkoły Ełk. Instruktorka zajęć ogólnorozwojowych i sensorycznych dla niemowlaków i małych dzieci @SensRelacja&SensoRacja. W naszej szkole prowadzi twórcze warsztaty sensoryczne oraz zajęcia w ramach programu „Uważność w edukacji. Kosmos i Kajo”, który jest oparty na uważności, aktywności fizycznej oraz samoregulacji. Jest również doradcą Noszenia Dzieci Clauwi @TuliEłk – konsultacje chustowania maluszków sprawiają jej wiele radości. Obecnie zdobywa uprawnienia w Centrum Integracji Sensorycznej w Warszawie, by pracować jako terapeutka integracji sensorycznej.

nowaszkolaelkFD

Sylwia Chorąży-Łapińska

edukatorka leśna, instruktorka krawiectwa oraz współzałożycielka szkoły

Edukatorka leśna i dobry duch naszej szkoły. Jest absolwentką „Kursu pedagogiki w naturze. Nauczyciel bliski przyrodzie”, organizowanego przez Szkołę Leśną „Puszczyk” w Białymstoku. Prowadzi zajęcia w terenie – naukę przyrody i surwiwalu. Wspomaga dzieci podczas pracy własnej w klasach 1-3. Jest też instruktorką warsztatów szycia na maszynie z wykorzystaniem materiałów recyklingowych. W wolnym czasie prowadzi bloga „Szycie – drugie życie”.

nowaszkolaelkFH

Ewelina Dziondziakowska

nauczycielka matematyki oraz mentorka najstarszej grupy

Ewelina jest mentorką klas 4-6 i uwielbianą przez uczniów nauczycielką matematyki. Ale zanim zaczęła jej uczyć, robiła w życiu różne rzeczy. Pracowała m.in. jako streetworkerka, księgowa i osoba pisząca oraz realizująca projekty dla dzieci i młodzieży. Uczenie matematyki to wielka pasja Eweliny. Na swoich lekcjach wykorzystuje techniki szybkiego uczenia się, a także gry karciane i planszowe. Pokazuje, jak stosować matematykę w praktyce, a swoim entuzjazmem zaraża podopiecznych.

nowaszkolaelkFE

Paweł Naruszewicz

nauczyciel angielskiego

Paweł uczy w naszej szkole języka angielskiego – jest absolwentem filologii angielskiej. Przez kilka lat wykonywał różne prace administracyjne w Wielkiej Brytanii. Ma też doświadczenie jako streetworker – pracował z trudną młodzieżą na ełckich podwórkach. Angielskiego uczy z pasją, łącząc naukę z zabawą i wykorzystując m.in. metodę Callana oraz różne metody aktywizujące. 

nowaszkolaelkFK

Maria Nowacka-Bartoszuk

nauczycielka polskiego 

Marysia jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie w Białymstoku i w naszej szkole uczy języka polskiego w 4. oraz 5. klasie. W wolnym czasie lubi czytać beletrystykę, a także literaturę pedagogiczną i psychologiczną. Do niekonwencjonalnego podejścia do nauczania inspirują ją jej dzieci, a zwłaszcza starszy syn, który chodzi do naszej szkoły.  

nowaszkolaelkFM

Paulina Jagielska

nauczycielka wczesnoszkolna

Paulina od września 2024 r. dołącza do naszej kadry – będzie mentorką nowej grupy dwujęzycznej polsko-angielskiej. Paulina jest z wykształcenia nauczycielką wczesnoszkolną. Do tej pory zdobywała doświadczenie w trzech placówkach, w których prowadziła zajęcia dla najmłodszych w języku angielskim – w Polsce i w Luksemburgu. Kilka ostatnich lat pracowała w Polsko-Angielskiej Szkole Podstawowej Mentis w Warszawie.

nowaszkolaelk_FL Łukasz Skierczyński

Łukasz Skierczyński

trener wspinaczki, gimnastyki oraz lekkoatletyki

Łukasz, który ukończył warszawski AWF, jest m.in. trenerem wspinaczki, piłki nożnej i gimnastyki. Od lat z pasją prowadzi zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży w Akademii Młodego Sportowca, której jest założycielem. Dla Nowej Szkoły Ełk nasz trener Łukasz stworzył kompleksowy program zajęć w-f, który obejmuje elementy lekkoatletyki, gry zespołowe oraz zajęcia ogólnorozwojowe. Łukasz pracuje u nas jako wolontariusz.

nowaszkolaelk_KrzysiekJozwik

Krzysztof Józwik

trener piłki nożnej

Krzysiek jest trenerem pływania oraz piłki nożnej. Sport to jego wielka pasja, ale zawodowo zajmuje się analizą danych i realizuje się także jako przedsiębiorca. Studiował w Szkole Głównej Handlowej oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W Nowej Szkole Ełk prowadzi uwielbiane przez dzieci treningi piłki nożnej.     

nowaszkolaelkFG

Piotr Bartoszuk

nauczyciel historii

Piotrek uczy historii i wiedzy o społeczeństwie. Jako wolontariusz pracuje w Nowej Szkole Ełk i jednocześnie jest dyrektorem Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi oraz członkiem Gołdapskiego Stowarzyszenia Historycznego „Archeo”. Historii uczy w praktyce, organizując tzw. żywe lekcje: wyjazdy w teren lub zajęcia z użyciem starych przedmiotów o wartości historycznej.

nowaszkolaelkFF

Eliza Marciszewska

nauczycielka hiszpańskiego

Eliza ukończyła filologie na Uniwersytecie Warszawskim. Ma bogate doświadczenie w grupowym i indywidualnym nauczaniu języków (polskiego, angielskiego oraz hiszpańskiego). W Nowej Szkole Ełk uczy hiszpańskiego, prowadząc interaktywne „warsztaty z dziećmi w różnym wieku”. Po pracy jej życie jest wypełnione wieloma pasjami: malowaniem, śpiewaniem, robieniem zdjęć. Lubi konstruktywne dyskusje i dużo czasu poświęca na sprawy społeczne.

WhatsApp Image 2024-05-15 at 21.48.40

Tomasz Rajkiewicz

Nauczyciel informatyki

Tomek jest naszym nauczycielem informatyki – prowadzi zajęcia w klasie czwartej i piątej, a od przyszłego roku będzie uczył również w szóstej klasie. Wykorzystuje nowe technologie oraz praktyczne aspekty wiedzy, pokazując naszym uczniom, jak korzystać z różnych programów i aplikacji także na innych przedmiotach. Tomek studiował informatykę stosowaną na Wydziale Fizyki Collegium Polonicum. Od wielu lat zajmuje się serwisowaniem sprzętu komputerowego oraz sieci domowych. Ma również doświadczenie w pracy z projektami informatycznymi z zakresu przetwarzania danych. 

nowaszkolaelk_justyna

Justyna Bielecka

nauczycielka wspomagająca

 

Justyna jest absolwentką kognitywistyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie studiuje psychopedagogikę w Wyższej Szkole Gospodarki w Ełku. Ma na swoim koncie też szkolenia z zakresu Treningu Umiejętności Społecznych i Treningu Kontroli Złości. W naszej szkole Justyna prowadzi indywidualne zajęcia dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a także w razie potrzeby jest wsparciem podczas zajęć grupowych.    

nowaszkolaelk_monika

Monika Andrelczyk

pracownik administracyjny oraz wsparcie dzieci wczesnoszkolnych

Monika w naszej szkole zajmuje się pracami administracyjnymi, a część czasu spędza, wspierając dzieci z grupy wczesnoszkolnej, przede wszystkim podczas ich pracy własnej. Swoje doświadczenie zawodowe Monika zdobywała m.in. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi Ełckiej oraz w Szkole Artystycznej w Ełku. Jest absolwentką studiów inżynierskich na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olszynie oraz studiów podyplomowych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Wolny czas Monika lubi spędzać ze swoimi dziećmi, przebywając z nimi w naturze lub przygotowując im kreatywne prace plastyczne.  

nowaszkolaelk_aga

Agnieszka Szymańska-Chodnicka

psycholog i terapeuta     

Agnieszka ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi oraz młodzieżą jako psycholog i terapeuta. Ukończyła studia z zakresu psychologii, integracji sensorycznej, logopedii oraz oligofrenopedagogiki. Jest certyfikownym specjalistą w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie oraz psychoterapeutą uzależnień. Na co dzień zajmuje się diagnozą dzieci i młodzieży. Ukończyła wiele szkoleń, m.in.: terapia ręki, praca z dziećmi i młodzieżą z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi, komunikacja empatyczna, plastyka sensoryczna. W naszej szkole Agnieszka od września 2024 roku będzie wsparciem dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

nowaszkolaelk_DorotaJanuszFiett

Dorota Janusz Fiett

nauczyciele przyrody i nauk ścisłych

Dorota i Janusz Fiett dla uczniów naszej szkoły prowadzą leśne warsztaty przyrodnicze, na których uczą biologii oraz geografii z elementami fizyki i chemii.
Dorota, absolwentka Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, przez ćwierć wieku pracowała w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym Bednarska w Warszawie – jako nauczycielka i dyrektorka. Jest też współzałożycielką Bednarskiej Szkoły Realnej. Ma doświadczenie jako egzaminator maturalny i członek Komitetu Głównego Olimpiady Biologicznej.
Janusz to biolog genetyk, który przez 20 lat pracował naukowo, zajmując się epidemiologią molekularną i mechanizmami antybiotykoodporności bakterii, i w tym temacie obronił doktorat na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Był nauczycielem oraz wicedyrektorem I SLO Bednarska, a także współtworzył Bednarską Szkołę Realną.

 

Kontakt

ul. Wojska Polskiego 54

19-300 Ełk

693-420-500

kontakt@nowaszkola.elk.pl

Śledź Nas: